جستجو


نتایج کنکور 93 زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 93 جواب کنکور93 | کنکور س

  • 3450

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور زمان اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور سراسری سال 1393 دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور را اعلام کرد.

ابراهیم خدایی در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به آغاز کنکور سراسری از صبح روز پنجشنبه پنجم تیرماه در کشور و 15 حوزه خارجی، گفت: تا کنون مشکل خاصی گزارش نشده است مگر چند تخلف جزئی، مانند همراه داشتن تلفن همراه که رسیدگی شده و مشکلی در روند آزمون به وجود نیامده است.

وی افزود: داوطلبان در برقراری هرچه بهتر آزمون همکاری خوبی کردند و آزمون تاکنون با نظم برگزار شده است.

خدایی درباره زمان اعلام نتایج نیز گفت: نتایج اولیه آزمون سراسری سال 1393 و اسامی مجازین انتخاب رشته براساس برنامه زمانی در نیمه اول مردادماه اعلام می‌شود. زمان اعلام نتایج نهایی نیز نیمه دوم شهریورماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org است.

نتایج کنکور 94 زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 94 جواب کنکور94

نتایج کنکور سراسری 94 اعلام نتایج کنکور سراسری 92 زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 92 زمان اعلام نتایج آزمون سراسری 92 نتایج کنکور آزاد 92 نتایج نهایی کنکور92 سنجش سازمان سنجش نتایج کنکور سراسری دانشگاه آزاد 92 آخرین خبر جدید www.sanjesh.org

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری 94 و دریافت کارنامه کنکور 94

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج اولیه آزمون سراسری در روز 12 مردادماه به صورت کارنامه منتشر می‌شود .

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 94

انتخاب رشته کنکور سراسری 92 از 17 مردادماه انتخاب رشته آزمون آغاز می‌شود.

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 94

نتایج نهایی کنکور سراسری در روز 21 شهریورماه اعلام می‌شود.

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد 94

دکتر خدایی با اشاره به نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد گفت: امسال تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری 18 هزار نفر بیشتر شده است. ورود به دانشگاه اعم از دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد با یک آزمون انجام می‌گیرد اما انتخاب رشته با استفاده از نتایج آزمون سراسری در دانشگاه آزاد، راسا از سوی این دانشگاه صورت می‌گیرد و دو فرم انتخاب رشته در زمان انتخاب رشته منتشر خواهد شد.

مشاورعالی سازمان سنجش از اعلام نتایج کنکور سراسری در 21 شهریور ماه خبر داد.

نتایج نهایی کنکور سراسری 92 پنجشنبه 92/06/21 از طریق سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org اعلام می شود.

با آرزوی موفقیت برای داوطلبان کنکور سراسری 92 نتایج کنکور سراسری امروز در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

خبر جدیدتر ( 92/06/20 ) : نتایج نهایی کنکور سراسری 92 ساعت 18 امروز 20 شهریور در سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org اعلام می شود [ مشاهده جزئیات خبر]

زمان اعلام نتایج رشته های نیمه متمرکز آزمون سراسری 92 ( رشته های همراه با مصاحبه )

وی تصریح کرد: معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های نیمه متمرکز آزمون سراسری نیز نیمه اول مهر اعلام می‌شود.

مجموع ظرفیت پذیرش بدون کنکور و با کنکور در سال 92

توکلی؛ ظرفیت پذیرش در این دوره از آزمون را 712 هزار نفر عنوان کرد و افزود: این تعداد پذیرش هم برای رشته‌هایی است که براساس آزمون و هم سوابق تحصیلی پذیرش می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و 83 هزار و 571 نفر در این دوره آزمون ثبت نام کردند، افزود: از این تعداد 924 هزار و 535 نفردر جلسه آزمون حاضر بودند که از این تعداد 924 هزار و 460 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

در کنکور سراسری 92 تعداد قبولی دختران بیشتر از پسران است

مشاورعالی سازمان سنجش و آموزش تصریح کرد: 59.42درصد از یک میلیون و 83 هزار و 571 هزار نفری که ثبت نام کردند خانم و 40.8 درصد آقا هستند.

وی ادامه داد: 59.85 درصد حاضرین درجلسه کنکور خانم و 40.16 آقا بودند و به عبارتی 553 هزار و 313 نفر خانم و 371 هزار و 222 آقا در این جلسه حاضر بودند.

به گفته مشاورعالی سازمان سنجش و آموزش دراین دوره از آزمون سراسری نیز تعداد قبولی‌های دختر بیشتر از پسر است.

شانس قبولی در کنکور سراسری 92

وی در مورد شانس قبولی در کنکور سراسری امسال گفت: در علوم ریاضی ظرفیت پذیرش از تعداد داوطلبان بیشتر است از همین رو می توان گفت داوطلبان صد درصد شانس قبولی دارند.

وی با اشاره به اینکه در گروه علوم انسانی حدود 99 درصد شانس قبولی وجود دارد، افزود: از آنجایی که بیشترین داوطلب‌ها در رشته علوم تجربی است شانس قبولی در این رشته 38.40 درصد است.

توکلی خاطرنشان کرد: شانس قبولی در این دوره از آزمون سراسری در گروه هنر؛ 61.79 درصد، زبان؛ 41.30 درصد و در علوم انسانی 99.08 درصد است.

منبع

اخبار تکنولوژی - اسکریپت - گنج یاب - فلزیاب - انجمن تخصصی وبمستران - دانلود موزیک - جستجوگر فارسی - فلزیاب گنج یاب - اسکریپت فارسی - دانلود اسکریپت - قالب وردپرس - افزونه وردپرس - تبلیغ در اینترنت - امید صمدبین