جستجو


میزغذا

  • 516

 

راستش نمیدونم چند نفر از شما با اصطلاح «دمنوش» و «دمنوش خانه» آشنا هستید. فکر کنم تعداد کمی!

در هر حال من یه عالمه مطلب در این باره دارم که الان همه اش رو بهتون میگمCheap Jerseys free shipping !

نزدیک محل سکونت ما، حدود دو سه ماهی هست این مکان ایجاد شده. خیلی دلم میخواست حتما یه سر برم و ببینم اونجا چه خبره! تا اینکه بالاخره دیروز فرصتی دست داد و از اونجا که همسر بنده اصلا اهل این کارها نیست نیومد و خودم رفتم. ایشون عمرش رو به پای گیاهان دارویی هدر نمیده. تا نوشابه و بستنی هست،wholesale nfl jerseys from china چه کاریه آخه!!!!!!!!! والا!!!!

ولی خب، من خیلی به گیاهان دارویی و کلا گیاه ارادت دارم. جالبه بدونید که مسوول اینجا، شخص محترم و آرومیه به نام آقای شریفی. که ده ساله توی این کاره و به نظرم آرامشش مدیون همین کاره. اینقدر که با این گیاهان رابطه دوستانه ای داره. اولا ایشون خیلی حوصله به خرج داد و هزار و یک سوال منو جواب داد! یه عالمه هم اطلاعات کسب کردم و هیجان زده خواستم برای شما هم اونا رو بگم! اول اگه اجازه بدید محیط رو براتون تشریح می کنم، بعد توضیحات رو میگم.

دمنوش خانه طهران 1

فضای داخل که خیلی دلباز و آرام بخشه. درسته شیشه هاش به بیرون دید داره. ولی به نظرم آزاردهنده نیست.

دمنوش خانه طهران 2

اینجا دو طبقه است. در طبقه اول جای نشسته و طبقه بالا که از پله جدا میشه، محل فروش این گیاهان داروییه.

دمنوش خانه طهران 3

در یکی از قفسات طبقه بالا هم انواع و اقسام قوری و وارمر و دم و دستگاه مورد نیاز تهیه این گیاهان بود. که خیلی ساده و خوشگل بودند. و البته در کنار این گیاهان، کرم شترمرغ هم فروخته میشد! تفاوت این گیاهان با گیاهان توی عطاری ها در این بود که اینها تا ده بار هم شسته شده و خیلی خیلی تمییز بودند! و در قوطی های شیشه ای بسته بندی شده بودند که اگر کسی خواست بتونه بخره.

و اما جان کلام. اصلا دمنوش چیه؟؟!! و چه فرقی با جوشونده داره؟

دمنوش خانه طهران 5

اونطوری که آقای شریفی می گفت، در اینجا ۴۵ نوع گیاه به صورت دمنوش به مشتری ها عرضه میشه. همونطور که در عکس بالا هم می بینید، یه قوری کوچیک روی یه وارمره. آقای شریفی توضیح داد که مشتریان بر اساس منو، گیاه مورد نظر خود رو انتخاب می کنند. بعد ایشون آب جوش می ریزند روی اون گیاه توی این قوری کوچیکه و می ذارنش روی وارمر. فرق دم نوش با جوشونده هم همینه. در مقدار و زمانی که برای طبخ هر کدوم صرف میشه. در دمنوش، یک قاشق چایخوری از گیاه استفاده میشه و زمانش هم نهایت تا شش دقیقه. یعنی آب جوش که روی این مقدار گیاه ریختیم، می ذاریم بین چهار تا شش دقیقه روی وارمر باشه. رنگش بهمون میگه که درست شده! (باید ببینید!)

ولی در تهیه جوشونده، مقدار گیاه حداقل میشه دو قاشق چایخوری و زمانش هم افزایش پیدا میکنه. اینقدر که گیاه سر حرارت جوش بیاد و یه قل بزنه حداقل! حرارت هم باید روی شعله مستقیم باشه.

خب، برای دمنوشی که آدم داره میخوره، چه بهتر که زمان کمتری برای طبخ صرف بشه.

نکاتی هست در زمینه تهیه دمنوش که خیلی ریزه و من فکر نمیکردم اینقدر اهمیت داشته باشه:

ـ حتما باید گیاهان تمیز باشند. یعنی خاک و گل نداشته باشند.

ـ مقدار و زمان طبخ و میزان حرارت باید رعایت بشه. که همین وارمر خیلی استاندارده!

ـ آب جوشی که می ریزیم روی گیاه، چه بهتر که در ظرف برنجی عمل اومده باشه. آقای شریفی آشپزخونه رو نشونم داد و همچنین سماور برنجی رو. و معتقد بود آبی که در چای ساز عمل میاد، خیلی متفاوته با آب جوشی که در سماور برنجی به جوش میاد. (یعنی یه نکاتی میگفت که آدم شاخ در می آورد!)

دمنوش خانه طهران 6

ـ دمنوش حتما باید در ظرف چینی خورده بشه. خودشون هم توی این ظرفها دمنوش رو ارائه می کردند. البته کنارش مقداری نبات و نون قندی هم بود که اگر کسی دوست داشته باشه می تونه از اونها هم کنار دمنوشش بخوره.

هر قوری دمنوش که برای مشتری آورده میشه، دو فنجون رو پر میکنه.

اینم بگم که اینجا چای سیاه و قهوه و نسکافه ارائه نمیشه! قلیون هم که اصلا حرفش رو نزن!

حالا بریم سراغ خواص گیاهان. اول بگم که آقای شریفی میگفت که بچه هاش اصلا تا حالا حتی شربت گریمیکسچر هم نخورده اند! میگفت از بدو تولد از این گیاهان بهشون داده!!! مثلا وقت دل درد دم نوش نعنا و زمان سرماخوردگی، دم نوش پونه می تونه مشکل بچه هاش رو حل کنه!!!!!!! بچه هاش با چیپس و پفک بیگانه بودند!!!!!!! (عین بچه های ما!! اصلا عین خود ما!!!)

بعد یه راه حل هم داد که چه بهتره که آدم هر گیاه رو هر پنج روز یکبار بخوره. یعنی مثلا آدم پنج گیاه رو انتخاب کنه، هر روز یکی رو بخوره. اینجوری خواص گیاه، بهتر توسط بدن جذب میشه.

یعنی دوستان! من خودم باور نمیکردم از گیاهان اینقدر خواص بلند بشه!! اونجا هم که بودم، یه آقایی اومد که معلوم بود پاتوقش اونجاست. اونم بهم گفت که وقتی خیلی از نظر اعصاب ناراحته، میاد و این آقای شریفی یه دمنوش بهش میده که واقعا آروم میشه! بروشوری که اونجا بود، طرز تهیه دمنوش ها و همچنین خواص هر گیاه رو نوشته بود.

در ضمن در این مکان، کتابهای گیاهی دکتر دریایی هم فروخته میشد.

من اینجا رو خیلی کامل دیدم تو این زمینه. یعنی اگرم جای دیگه ای باشه، من که ندیده ام! اطلاعات ایشون هم فوق العاده کامل بود. درسته من چیزی رو یادداشت نکردم. ولی همه رو سعی کردم خوب خوب یاد بگیرم. در نهایت هم خودم یه دمنوش «به لیمو» سفارش دادم. که به نظرم طعم خوبی داشت. (این با شربت به لیمو فرق داره) که یکی از خواصش اینه که باعث آرامش در روز و خواب بسیار راحت در شب میشه.

به نظرم به یه بار رفتنش می ارزه. به خصوص که در ماه رمضون هم اینجا افطاری هم ارائه میشه.

آدرس: خیابان جمهوری، بعد از خیابان کارگر، خیابان شهید منیری جاوید (یا اردیبهشت). نبش کوچه وحید، شماره ۳۴

تلفن: ۶۶۴۶۲۵۵۴

البته از میدون انقلاب هم راحت می تونید بیایید. جالبه بدونید که از جنوب به شمال، خیابون یکطرفه است!

نوش جان ؛ گوارای وجود! دمنوش به کام!!!

منبع

اخبار تکنولوژی - اسکریپت - گنج یاب - فلزیاب - انجمن تخصصی وبمستران - دانلود موزیک - جستجوگر فارسی - فلزیاب گنج یاب - اسکریپت فارسی - دانلود اسکریپت - قالب وردپرس - افزونه وردپرس - تبلیغ در اینترنت - امید صمدبین