جستجو


فرش جلالی

  • 3364

فرش این دردانۀ گرانقدر ایرانیان، ناب ترین هنر ایرانی و زیباترین شاهکار انسانی به شمار می رود که چشم جهانیان را خیره ساخته و همچون ستاره ای بر آسمان فرهنگ و هنر ایران  می درخشد و نمادی از فرهنگ و تمدن مردمان این سرزمین به شمار می رود. هنری است که مقام انسانی و ذوق و خلاقیت او را از فرش تا عرش پرواز داده و کالبد او را با تار و پود فرش پیوند زده است این هنر اصیل در جای جای این سرزمین، شهر به شهر، روستا به روستا و ایل به ایل در روح و جان مردمان نقش بسته است. و در این میان آذربایجان و جایگاه آن در صنعت فرش و قالی بافی بر کسی پوشیده نیست. چرا که مردمان این دیار، عشق را با هنر و خلاقیت و صنعت، درهم آمیخته و شاهکاری جاودانه خلق می کنند.فرش آذربایجان که بیشتر به فرش تبریز معروف گشته حاصل هنرنمایی، ذوق و خلاقیت انسان هایی زیبا سرشت است که در اوج زیبایی و ظرافت، خنیاگر معرفت و زیبایی و پیام آور عشق و محبت است.
حاصل این تلاش 100 ساله، ایجاد بزرگ ترین کارگاه تولید فرش دستباف کشور با 600 دار قالی و استفاده از دست های هنرمند 900 بافندۀ ماهر می باشد که به عنوان یکی از قدیمی ترین فعالان این صنعت زیبا، نقش موثری در معرفی و ارتقاء جایگاه فرش ایران و به ویژه فرش تبریز ایفا کرده است.
شرکت فرش و گلیم تبریز علاوه از فرش دستباف در زمینۀ تابلو فرش دستباف نیز فعالیت می کند و با برپایی نمایشگاه های مختلف فرش و تابلو فرش دستباف در شهرهای مختلف کشور، هنر فرش بافی آذربایجان به ویژه فرش تبریز را در اقصی نقاط کشور معرفی و در معرض دید عموم قرار می دهد.
در حال حاضر شرکت تعاونی فرش و گلیم تبریز با بهره گیری از ایده ها و روش های نو در تولید و ارائه فرش دستباف، سعی در بروز نمودن این هنر اصیل مطابق با نیاز و سلیقۀ مشتری در بازارهای داخلی و جهانی دارد.
این شرکت با ارتقاء کیفیت فرش های تولیدی با استفاده از انواع رنگ های طبیعی و معدنی و ارائه تسهیلات فروش به مشتری، و شناسنامه دار نمودن فرش های خود در نظر دارد این هنر ناب را با ذائقه و سلیقۀ ایرانیان آشتی دهد.با توجه به لزوم معرفی هر چه بهتر این هنر ناب، شرکت تعاونی فرش و گلیم تبریز با سابقه ای 100 ساله در تولید و عرضۀ فرش دستباف تبریز به اقصی نقاط ایران، با راه اندازی وب سایت خود می کوشد ظرافت ها و زیبایی های این هنر اصیل و ناب را نه تنها به ایران که به جهانیان بشناساند. لطفا ضمن بازدید از بخش های مختلف سایت، ما را در جریان نقطه نظرات خود قرار دهید.

منبع

اخبار تکنولوژی - اسکریپت - گنج یاب - فلزیاب - انجمن تخصصی وبمستران - دانلود موزیک - جستجوگر فارسی - فلزیاب گنج یاب - اسکریپت فارسی - دانلود اسکریپت - قالب وردپرس - افزونه وردپرس - تبلیغ در اینترنت - امید صمدبین