جستجو


تغذیه شب زفاف‏ - پایتخت جهان اسلام

  • 2038

در شب زفاف از چه غذاها و میوه‏هایى استفاده کنیم که در تقویت قواى جنسى مؤثر باشد؟

عواملى که در تقویت قواى جنسى مرد و زن، تأثیر فوق العاده‏اى دارد؛ نخست عوامل عاطفى و معنوى است و سپس تغذیه مناسب مى‏باشد.

درباره عوامل روانى و عاطفى و نقش آن در تقویت قواى جنسى، تحریک همسران، رضایت جنسى و استحکام خانواده، در قسمت‏هاى بعدى به طور مفصل و جامع گفتگو خواهیم کرد. در این قسمت فقط به عنصر تغذیه و نقش آن در تقویت قواى جنسى و تمایلات شهوانى مى‏پردازیم.

همانطور که اطلاع دارید حیات و سرزندگى انسان‏ها به خونى است که در رگ‏هاى آنان جارى است. خون از طریق رگ‏ها به تمام اعضاى بدن منتقل مى‏شود و باعث تغذیه آنان مى‏گردد. خون نیز به نوبه خود از مواد غذایى که انسان مصرف مى‏نماید، ساخته مى‏شود. اگر تغذیه سالم، بهداشتى و پرانرژى مصرف شود، به دنبالش خونى سالم و پرانرژى تولید مى‏گردد.

خون علاوه بر اینکه مواد اصلى منى را تشکیل مى‏دهد، در فعال شدن و استقامت قواى جنسى و آلت جنسى نقش تعیین کننده و محورى دارد.

لذا تغذیه کافى، سالم و پرانرژى نقش اساسى در تأمین نشاط بدن و تقویت قواى جنسى دارد.

تذکر این نکته نیز لازم است که مصرف دارو و یا مواد دیگرى براى تحریک جنسى پایدارى ندارد و چنین افرادى، به زودى به ناتوانى جنسى مبتلا مى‏شوند و یا انتظارى که دارند برآورده نمى‏شود. زیرا آنان بدون تقویت طبیعى بدن، به تحریک کاذب روى آورده و در واقع از قواى جنسى خود به صورت غیرطبیعى و از طریق تحریکات دارویى بهره مى‏برند.

بنابراین مسیر طبیعى، استفاده از غذاهاى شیرین و پروتئین‏دار چون عسل، خرما، کباب، خامه، شیر، گوشت مى‏باشد که براى تقویت قواى جنسى توصیه مى‏شود.[1] همچنین پسته، کاهو، هویج زرد، شلغم پخته، زنجبیل، انجیر، زعفران، پیاز، سیر (البته کم) و تخم مرغ در تقویت قواى جنسى مؤثر است، برخى به استفاده از گداخته غذایى که از مغز پسته، بادام، فندق، گردو، شاه دانه، عسل و آرد تهیه مى‏شود توصیه مى‏کنند. نارگیل و شیر آن، ترنجبین، دارچین، فلفل سیاه، سیب، کاکائو، کندر، موز نیز در تقویت قواى جنسى مفید است.

به نظر مى‏آید بهترین روش براى کنترل باردارى در شب زفاف، استفاده از قرص است؛ البته به صورت موقت و محدود؛ براى روزهاى بعد از زفاف مى‏توان از قرص، کاندوم و ... استفاده نمود. توصیه مى‏شود جوانان عزیز باردارى را خیلى زیاد به تأخیر نیندازند؛ زیرا ممکن است رحم زن، قابلیت باردارى را از دست بدهد و آسیب ببیند.

______________________________
(1). یوسف غلامى، بى‏میلى جنسى در بانوان، ص 69؛ جعفریه صادقى، دانستنى‏هاى لازم جنسى وزناشویى، ص 80 ..
طبقه بندی:

منبع

اخبار تکنولوژی - اسکریپت - گنج یاب - فلزیاب - انجمن تخصصی وبمستران - دانلود موزیک - جستجوگر فارسی - فلزیاب گنج یاب - اسکریپت فارسی - دانلود اسکریپت - قالب وردپرس - افزونه وردپرس - تبلیغ در اینترنت - امید صمدبین