جستجو


  • 1162

هنرمندان گریم اغلب از لوازم آرایشی به صورت عمومی استفاده می‌کنند ، بنابراین علاوه بر حساسیت‌های پوستی، بیماری‌های واگیر کودکان بیمار را به کودک دلبند شما منتقل کنند.
 
این روزها در برخی رستوران‌ها، مکان‌های تفریحی، کانون‌های پرورشی یا برخی نمایشگاه‌ها افرادی را می‌بینیم که در حال نقاشی روی دست و صورت کودکان هستند.
این نقوش فانتزی به گونه‌ای زیبا و جذاب کشیده می‌شوند که اغلب والدین را علاقه‌مند به سپردن فرزندانشان به دست این گریم‌کاران هنرمند می‌کنند، اما والدین باید بدانند که این مواد رنگی می‌تواند سلامت کودک دلبندشان را به مخاطره اندازد.
به گفته متخصصان، مواد شیمیایی موجود در برخی رنگ‌ها می‌تواند سبب بروز حساسیت‌های پوستی شدید و خطرناک در صورت کودکان شود. ماژیک و گواش یکی از این رنگ‌ها هستند که بسیار برای گریم کودکان به کار می‌روند. این رنگ‌ها به دلیل دارا بودن ترکیبات سمی و همچنین به دلیل آن که به سختی از روی پوست پاک می‌شوند می‌توانند عارضه‌ای دردسرساز روی پوست ایجاد کنند.
این عارضه یک واکنش التهابی پوست است و می‌تواند سبب بروز قرمزی، تورم، خارش یا حتی در موارد شدید‌تر باعث بروز تاول شود. از دیگر مواد رنگی که روی صورت کودکان استفاده می‌شود آبرنگ است. حلال این رنگ آب بوده و براحتی از روی پوست پاک می‌شود. بنابراین در شرایطی که فقط یک بار از آن استفاده شود تقریبا مناسب است.
البته علاوه بر این رنگ‌ها، مواد مخصوص رنگی گریم هم هستند. این مواد اغلب روغنی بوده و پاک‌کننده آن شیر پاک‌کن است. این مواد به دلیل چربی زیاد معمولا جوش‌زا بوده و با بستن منافذ پوستی صورت می‌توانند سبب بروز آکنه شوند. البته گریم‌کاران از پن‌کیک که یک ترکیب پودری خشک است نیز استفاده می‌کنند. این ماده رنگی به دلیل آن که سازگارتر با پوست است می‌تواند برای مدت طولانی‌تری (چند ساعت)‌ روی صورت کودک باقی بماند. پاک‌کننده این پودر، آب و صابون یا شیر پاک‌کن است، اما نکته قابل توجه دیگر آن است که در بیشتر محصولات آرایشی و گریمی که خصوصا روی صورت کودکان استفاده می‌شود از نگهدارنده‌‌های قوی و عطرهای خوشبو استفاده می‌شود.
اغلب این عطرها علاوه بر مشکلات پوستی می‌توانند برای کودکان مستعد به آسم، مخاطره‌آمیز باشند. نگهدارنده‌هایی هم که در این محصولات به جهت جلوگیری از رشد و تکثیر قارچ و باکتری استفاده می‌شوند و همچنین محصول را از آثار مخرب اکسید شدن و نور محافظت می‌کنند به دلیل دارا بودن مواد آلرژی‌زا احتمال دارد که برخی افراد خصوصا کودکان را دچار حساسیت‌های حاد و مزمن کنند.نکته دیگر رژهایی هستند که روی لب کودکان به کار می‌روند. رژها موادی هستند که با داخل دهان ارتباط مستقیم دارند و به دلیل آن که کودکان قادر به کنترل این مواد روی لب‌هایشان نیستند، اکثرا آنها را با زبان زدن می‌خورند. این مواد در صورتی که غیراستاندارد باشند، می‌توانند حاوی مقدار زیادی سرب باشند که در اثر ترکیب با بزاق دهان برای کودک مخاطره‌آمیز می‌شوند. بر این اساس هرچه رژها ماندگاری بالا، تلالؤ و براقیت بیشتری داشته باشند سرب بیشتری در آنها به کار رفته است.
علاوه بر آن که مواد شیمیایی موجود در رنگ‌ها مخاطره‌آمیز هستند، به کار بردن وسایل غیربهداشتی نیز می‌تواند دردسرساز باشد. نظر به این که هنرمندان گریم اغلب از لوازم و وسایل آرایشی به صورت عمومی استفاده می‌کنند ، بنابراین بار میکروبی این لوازم بسیار بالا بوده و می‌توانند علاوه بر حساسیت‌های پوستی، بیماری‌های واگیر و مسری کودکان بیمار را به کودک دلبند شما منتقل کنند.

منبع

اخبار تکنولوژی - اسکریپت - گنج یاب - فلزیاب - انجمن تخصصی وبمستران - دانلود موزیک - جستجوگر فارسی - فلزیاب گنج یاب - اسکریپت فارسی - دانلود اسکریپت - قالب وردپرس - افزونه وردپرس - تبلیغ در اینترنت - امید صمدبین